TOP SPOT ON PES M

TOP SPOT ON PES M

Složení 1 aplikátor (1 ml) roztoku obsahuje:Permethrinum 650 mg Léková forma roztok pro nakapání na kůži – spot-on, nažloutlý, čirý roztok. Cílové druhy zvířatPsi (do 15 kg). Způsob účinku Přípravek se aplikuje na kůži s cílem dosáhnout zejména lokálního ...
Kód: toponzm
  • Hmotnost: 0.2 kg
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
Doručení: Po, 22. 04.
Cena
180 Kč (vč. DPH)
149 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Složení

1 aplikátor (1 ml) roztoku obsahuje:
Permethrinum 650 mg

Léková forma 
roztok pro nakapání na kůži – spot-on, nažloutlý, čirý roztok.

Cílové druhy zvířat
Psi (do 15 kg).

Způsob účinku

Přípravek se aplikuje na kůži s cílem dosáhnout zejména lokálního účinku. Přípravek obsahuje promyšlenou kombinaci pomocných látek, které vytvářejí systém umožňující absorbovat účinnou látku do horních vrstev kůže (stratum corneum, horní vrstva epidermis) a zde vytvořit depotní ložisko. Přípravek je posléze dlouhodobě z ložiska uvolňován. 
Jedna doporučená dávka přípravku TOP SPOT ON DOG S zajišťuje ochranu proti napadení klíšťaty po dobu až 4 týdnů a proti napadení blechami po dobu až 3 měsíců.

Indikace s upřesněním pro cílový druh zvířat

Léčebné a preventivní použití u psů proti ektoparazitům – blechám a klíšťatům

Kontraindikace

Nepoužívat u koček, přípravek je pro ně toxický (viz bod 4.4)! Nepoužívat u štěňat mladších 3 týdnů. Nepoužívat u štěňat a psů o hmotnosti nižší než 2 kg. Nepoužívat v případě přecitlivělosti na léčivou látku nebo na některou z pomocných látek.

Interakce s dalšími léčivými přípravky a další formy interakce

Nepoužívejte přípravek v kombinaci s jinými insekticidními ektoparazitiky.

Podávané množství a způsob podání

Pouze pro podání nakapáním na kůži – spot-on. Psi do 15 kg – obsah aplikátoru (1 ml) se nanese na kůži v oblasti mezi lopatkami u psů malých plemen.

Způsob podání

Aplikátor držte hrdlem nahoru a několikrát poklepejte na hrdlo prstem. Opatrně odlomte špičku kroutivým pohybem. Rozhrňte srst zvířete v kohoutku před lopatkami tak, aby byla viditelná kůže. Hrot nástavce přiložte na kůži a několikrát stiskněte aplikátor tak, aby se celý obsah aplikátoru vyprázdnil přímo na kůži. Nevtírat. Pokud psi po ošetření promoknou nebo jsou šamponováni, je nutno ošetření opakovat. Interval mezi jednotlivými ošetřeními by měl být nejméně 7 dní.

Nežádoucí účinky

V místě aplikace může dojít k přechodnému podráždění kůže. V těchto případech opláchněte zvíře vodou a chraňte je před prochladnutím. V případě přetrvávajících nežádoucích účinků vyhledejte pomoc veterinárního lékaře.